MINI Klub Hrvatska - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MINI cooper d 2008

3 posters

Go down

MINI cooper d 2008 Empty MINI cooper d 2008

Postaj by maximus18 ned pro 28, 2008 6:51 pm

Zanima me potrošnja ovog modela, znači grad,autocesta,kombinirano, dimenzija guma za njega, servisni intervali, i izdržljivost motora, te najčešći kvaraovi.

maximus18
Newbie

Male Broj postova : 3
Age : 33
Lokacija : Karlovac
Registration date : 28.12.2008

[Vrh] Go down

MINI cooper d 2008 Empty Re: MINI cooper d 2008

Postaj by Coop ned pro 28, 2008 9:14 pm

mod Dooper ima dotičnog pa najbolje da mu pošalješ PM ili ako u međuvremenu vidi temu, možda se sam javi Smile
Coop
Coop
MINIholic

Male Broj postova : 288
Age : 34
Lokacija : Sisak - Zagreb
Registration date : 23.07.2008

http://miniklub.tk

[Vrh] Go down

MINI cooper d 2008 Empty Re: MINI cooper d 2008

Postaj by dooper ned pro 28, 2008 9:49 pm

Pozdrav!

Drago mi je da ima jos ljudi koje interesira dizel Smile
Prosjecna gradska potrosnja je oko 5,5L. Tako barem pise na on-board komp. Naravno puno ovisi o voznji. Proslo ljeto sam isao do Dubrovnika iz Splita i nazad i potrosnja je bila oko 4L. Tako da sam otisao ST-DU-ST i jos nekoliko dana voznje po Dubrovniku sa pola rezervoara.
Do Zagreba i nazad sam potrosio 2 rezervoara tako da sam se jos dva dana vozio po Zagrebu i prosjecno 180-200km na autocesti...
Ne znam kolika je tocna potrosnja ali pravilnom voznjom se moze odrzavati ispod 5 u gradu bez problema. Vozim malo "divlje" po gradu s puno ubrzavanja i stajanja i nemam nikakvih problema.

Sto se tice samog motora cini mi se da je dosta izdrzljiv i u usporedbi s benzincem je puno tisi jer npr. ono sto benzin postigne pri 3000 okretaja, D to radi na 1500 okretaja/min.
Servisni intervali su svakih 20 000km. Za kvarove jos nisam cuo dok su stari modeli MINIa imali neke probleme s dizelom.
Sto se tice guma to je vise osobni izbor. Moje su 15" jer su takve bile na njemu kad sam ga kupio. Prijatelj ima D s 16" i mislim da je to najbolja opcija. Jer su 17" previse krute i iskreno nepotrebne, a gume su skuplje prosjecno 500kn samo zbog 1". Ali to nema nikakve veze sa izvedbom motora nego samo s udobnoscu prilikom voznje i naravno izgledom Smile

Benzinac je "okretniji" i "divlji" ali su minijevci napravili odlican posao sa dizelom i nije tocno kad kazu da dizel nije za minija.
Ako si za mirniju voznju i manju potrosnju onda dizel.

D je skuplji za nekih 1000E, dobio sam ga skoro po cijeni benzinca i onda mi je izbor bio laksi. Izracunaj kolika je razlika u cijeni, koliko ces se voziti i trositi i cijenu goriva.

Pitaj ako te nesto zanima i pogledaj na forumu mini2 sto oni kazu jer ima dosta tema bas za D. http://www.mini2.com/forum/mini-cooper-diesel/
dooper
dooper
MINIholic

Broj postova : 428
Age : 36
Registration date : 07.08.2008

[Vrh] Go down

MINI cooper d 2008 Empty Re: MINI cooper d 2008

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.