MINI Klub Hrvatska - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moj MCS R53 :)

+3
tatjana
rodryguez
dottore
7 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Moj MCS R53 :) Empty Moj MCS R53 :)

Postaj by dottore ned ožu 06, 2011 4:42 pm

Dakle, prije ovog sam imao obicnog coopera, fenomenalan autic, okretan, brz,pregledan sve super.. ali nije to to. Htjeo sam otpocetka S-a ali ga nisam nalazio nigdje pa sam reko da kad mi uleti prilika, cu lijepo uzet S-a.
Uletila je prilika tamo u 6 mjesecu.. Doduse auto se nije ispostavio onakvim kakav je trebao biti ali ne predstavlja mi to problem. Vlasnik prije mene je ocito bio jedan od onih koji dila s autima i to mi je tek kasnije doslo na naplatu ali nema veze.
Od djelova koji su mi dosli na naplatu su bili:

1. Potisni
2. Korpa
3. Lamela
4. Zamašnjak
5. Kiler
6. Diskovi
7. Pločice
8. Redovni servis
9. Amortizeri
Da se razumijemo, prve 4 stavke su došle na naplatu već nakon mjesec dana i taj sport me koštao ni manje ni više 10000 kn bez ruku.
Ako ikome na S-u ode killer nek bude spreman izdvojit 2700 kn za novi.
Diskovi su ajde, nešto manje ali opet nisu jeftini. Prednji diskovi 583kn, pločice 583 kn, zadnji 264kn isto tako i pločice. To sve mi je pojelo živce i para u početku i na kraju sam morao planove prolongirat za slijedećih 3 mjeseca.
U auto sam naknadno stavio kompletno HERTZ ozvučenje High Energy i taj sport košta ni manje ni više nego2000 eura bez radia lol. Pa malo optika, farovi, štopovi, felge jedne druge treće.. Ugl, nikad kraja tome Very Happy
Baš jučer su mi došle nove felge s malo premalim ET-om pa moram kombinirati distance i nove bokove itd itd. na slikama ce se sve vidit Very Happy
Auto je kod mene došao sa nešto manje od 100 000 km.. U usporedbi s običnim cooperom ovaj pije duplo,ali vrijedi. Samo mi je tlaka tjedno krcat 400 kn i radit 290 km s njim..Rijetko kad sam uspio napravit preko 300 s njim, dok sam s običnim bez problema radio po 570 km. Kako sam bio te sreće za mjenjat ovjes, jer je zadnji desni amortizer otišao u k.. nisam htjeo kupovat neke no name gluposti. pa sam se počastio D2 gewindama s podešavanjem visine, tvrdoće i nagiba (iako to večina gewindi ukljućuje, malo koja dolazi s camberima/casterima za podešavanje nagiba kotača na vilici i na muldi Twisted Evil )
Sad je auto od poda jedno 5cm. Orem po cijeloj rijeci ali me nije briga jer i tako moram nabaviti cijeli aerokit od JCW tako da ovog masakriram dok ne kupim taj kit Very Happy
U planu mi je kroz idučih par mjeseci malo ojačat auto pa čekam neke djelove, injektori 450cc, bregasta, svječke i kablovi s bobinom, usisna i ispušna grana, pa komplet ispuh, unichip, remenica 17% s kraćim remenom,diskovi, sprint booster itd itd ima toga Very Happy S tim svim u nekim idealnim uvjetima bez prerade glave bi trebao bit na nekih 230 ks na kotačima... Kako imam dobrog prijatelja u zg koji voli glave lol, onda sam se ogrebao za port&polish glave pa bih s tim naknadno trebao bit na jedno 240+..al o tom potom Very Happy

evo vam slika
https://2img.net/r/ihimizer/img849/8674/img0228.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img26/1407/img0229hp.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img40/7900/img0230ua.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img840/4648/img0231h.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img812/6793/img0232n.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img826/812/img0233no.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img23/1831/img0235qu.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img41/9554/img0253sk.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img691/6403/img0262sm.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img683/3843/img0296gg.jpg



eto, to je ukratko to Very Happy What a Face


Zadnja promjena: dottore; ned ožu 06, 2011 4:44 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : ccc ove slike :D)

dottore
Newbie

Broj postova : 46
Age : 36
Registration date : 04.03.2011

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by rodryguez ned ožu 06, 2011 5:58 pm

..đizs!!!jel moguce da ti je toliko stvari doslo na naplatu.
bas mi je zao!!!sad mi je jos draze sta sam toliko oprezno trazio i kupovao svog coopera!!!

..molim te dali je ovaj cooper iz lovrana??
cini mi se poznat auto iz oglasa,cca 14 00 eura mu ej bila cijena.

ali sve u svemu autic ti je bomba,ok,malo ti zadnji stopovi bodu u oci i iskreno ja bi ih maknuo ali sve u svemu sa onim felgama na zadnjoj slici hm,hm,hm...brutala!!!


vidim da si nabrijan za tuning auta pa ti mozda nebi bilo lose da posjetis oviu stranicu
https://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.kavsmotorsport.com%2F&h=1bfd9

slovenac sa cooperom od 280 HP,i jako je uvjerljiv sto se tice tuninga i sl pogotovo kad vidis njegovih ruku djelo.

sto se tice potrosnje,NAPOKON netko sa realnom potrosnjom coopera s.svi mi tvrde da njihovi cooperi trose 10,11 max 13 kad ubijaju auto a moj trosi cca 14L kombinirane voznje(laganica i kidanja) pa sam vec mislio da sam ja jedini idiot koejm cooper trosi 14 L.

uglavno.puno srece,konja i sl. sa cooperom.
Wink
rodryguez
rodryguez
Pro

Male Broj postova : 215
Age : 40
Lokacija : rijeka
Registration date : 07.04.2009

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by dottore ned ožu 06, 2011 7:43 pm

hej,

da, vidio sam tog coopera od slovenca, Kavs motorsport tako nes, svijetlo plavi. bio sam na trackdayu kad je vozio. Impresivno ali preskup mi je on. A sve te stvari mogu sam rijesiti tako da nema problema Very Happy
Je, to je iz lovrana bio cooper, a moj crveni je otisao njemu. Kako god, sad je vise manje sve popravljeno i rijeseno tako da ono.. sad cekam distancere za kotace posto sam se sj sa et-om pa ono..lol.
Nisam jedini s tom potrošnjom znači hahaha. Sad ubrzo idem na remapiranje jer sam načuo da određena serija coopera s ima problema s mapama i da ih treba mapirati kako bi pali ispod te enormne potrošnje. Doduše,i injektore moram počistiti tako da ću tek onda znat šta je problem. Koje gorivo točiš? ja na tifonu tankam i stalno točim onaj class tifon 98 i onda je potrošnja nešto manja,nezamjetno,a ako točim na orijentu na ini ili na omvu onda točim samo 95 jer je to jedino ša imaju i onda pije
abnormalno. ako odlučiš remap napravit, javi se pa ćemo skemijat nešto. btw, kome trebaju gume felge, djelovi itd po nekim promo cijenama također nek se javi, lako se riješi sve Very Happy

štopovi su mi odvratni lol, tj nisu, gadi mi se samo što je ono smeće lagano izbačeno, a jedini razlog zašto sam ih promjenio je jer mi je tvornički štop napuknut bio a nedam 90 eura samo za poklopac štopa Very Happy, ovako sam kupio dva nova za 70 dolara Very Happy

dottore
Newbie

Broj postova : 46
Age : 36
Registration date : 04.03.2011

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by dottore ned ožu 06, 2011 7:52 pm

btw,jesi ti iz rijeke gore negdje oko sušaka? jer sam viđao tvog ili tvom sličnog coopera s, također te boje s takvim felgama..

dottore
Newbie

Broj postova : 46
Age : 36
Registration date : 04.03.2011

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by rodryguez ned ožu 06, 2011 7:59 pm

susaka??
mozda kod crkve na trsatu tamo cesto visim u jednom bircu ali na susaku nikad.
inace sam kod pravnog fakulteta.
(imas pm)
rodryguez
rodryguez
Pro

Male Broj postova : 215
Age : 40
Lokacija : rijeka
Registration date : 07.04.2009

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by dottore ned ožu 06, 2011 8:12 pm

bo... hha, daj lol, kako se otvara ta poruka? ne mogu je odabrati nikako lol

dottore
Newbie

Broj postova : 46
Age : 36
Registration date : 04.03.2011

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by tatjana pon ožu 07, 2011 12:06 am

tvoj mini je sada u Lovranu.Kupio sam ga svojoj ženi.Reci mi jeli si imao problema sa njime i gdje si radio alarm jer mi ne radi.

tatjana
Newbie

Broj postova : 1
Age : 41
Registration date : 11.10.2010

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by M A R I N pon ožu 07, 2011 12:45 pm

kako je svijet mali lol! ja sam gledo kod ovog šanera iz Ičića, prvo tog sivog S-a , pa onda kasnije kad je uzeo tog crvenog minija šta je imo bijele OZ felge, skup je mini za održavanje to svako mora znat prije nego šta ga uzme,

inače super ti izgleda mini samo miči ove zadnje štopove i stavi neke druge Razz

M A R I N
Advanced

Male Broj postova : 50
Age : 41
Registration date : 02.10.2010

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by Sax pon ožu 07, 2011 6:18 pm

Nice! Bome ozbiljni planovi dottore....nije lose! Svaka cast! Samo slazem se s komentarom na stop svjetla....mozes ti to bolje :-)

Inace sto se potrosnje tice mislim da je za R53 realno nekih 13-14 L medjutim na R56 je potrosnja znacajno pala tako da meni zaista trosi po gradu 10L (a ne mazim ga). Kompresor je ocito malo zedniji od turbaka :-)
Sax
Sax
MINIholic

Male Broj postova : 330
Age : 47
Registration date : 12.08.2008

http://www.myspace.com/popperband

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by rodryguez pon ožu 07, 2011 6:48 pm

pa to je i meni realna potrosnja dakle cca 13-14L.
neznam.
mislim da ja nemoguce da r53 trosi 10 L a bogami ni 11 L jos pogotovo sta ovi koji to tvrde nemaju stock aute.
za r 56 10,11L je vec malo realnije
.turbo je sasvim nesto drugo...ali ove potrosnje su mi totalno nerealne.

da mi auto ima 100 000 onda bi rekao da nesto mozda steka ali auto mi ima 48 000km,izuzetno je sacuvan.

vec sam cuo price o softverskom problemu ali mi nitko ne moze iz vlastitog iskustva reci dali je to stvarno problem koji se sredi novijom softverom ili je to samo patka kao i ono da stock cooper s trosi vise nego cooper S sa cca 200konja.

nista.morat cemo se nac,pocucat iz tanka sav benzin nalit 20L i vozit se zajedno da budem 100% siguran da mi sa autom nesto nevalja
Wink
rodryguez
rodryguez
Pro

Male Broj postova : 215
Age : 40
Lokacija : rijeka
Registration date : 07.04.2009

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by dottore pon ožu 07, 2011 8:37 pm

tatjana je napisao/la:tvoj mini je sada u Lovranu.Kupio sam ga svojoj ženi.Reci mi jeli si imao problema sa njime i gdje si radio alarm jer mi ne radi.

Moj mini je kod mene doma ;P haha, možda bivši mini ovaj ri742ro je u lovranu. Neznam tko ga je nakon mene kupio, znam vlasnika prije mene osobno i mogu reć samo da je mažen i pažen auto, kao i kod mene.
Sada je taj mini u Vašim rukama. Alarm sam radio u zagrebu kod prijatelja (postoji račun i sve i garancija), recite mi što ne radi na alarmu?
Ako mislite na daljinski paliti auto, ima procedura koja se mora napravit prije paljenja auta, također ima turbotimer, ima podizanje prozora,brisači,svijtla itd.. ima svašta Very Happy
Sa tim autom jedini problem koji sam imao kao i na ovom sivom je bio kuplung. Ali kuplung je stavljen nov novcat na oba auta (potisni korpa i lamela) a na s-u i zamašnjak. I to je to, auto je u besprijekornom stanju bio. Jednom je lagano udaren ali je i popravljen odmah tako da se nikad nije vidjelo na njemu ništa.

Te oz nikad neću prežaliti, krivo mi je što sam ih dao uz minia Very Happy btw, ako koga zanimaju serijske 17" 8 spoke od minia, prodajem Very Happy malo su pogrebane i trebalo bi ih popravljati.. sve 4, dam za 1200 kn
takoder prodajem mak matrix 8, 17" et 35, mislim da je 7J široka, a uz njih idu i gume sa cirka 2000 km, i njih treba popravljati. ako ce se gume uzimat posebno, gume dam za 1300 a felge za 900, zajedno za 2000kn.

Šta se tiče štopova, majke mi moje, ja bih batom razvalio, ali ne želim stavljat druge štopove osim serijskih crvenih lol, tj isti oni kakvi su na mom bivšem crvenom miniu Very Happy
Ma neznam ako je šaner taj frajer ali sam stekao takav dojam, ja ni neznam ako je auto odjavio od mene lol, ali porez sam platio.. ako mi dođe neki zakašnjeli plaćeni porez pokidat ću nekog lol Very Happy

Planovi su mi relativno ozbiljni ali i trenutno daleki.. trebam neku paru skupiti za to sve, glava me boli kad se sjetim svega toga,a moram i farbat auto Very Happy:D:D:D:D:D al o tom potom. moram ovih dana dignut auto kako bi 18" stale Very Happy

dottore
Newbie

Broj postova : 46
Age : 36
Registration date : 04.03.2011

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by dottore pon ožu 07, 2011 8:56 pm

btw, hvala na komentarima Very Happy ja onako, ko pravi bodul, ne znam primit kompliment Very Happy hahaha

dottore
Newbie

Broj postova : 46
Age : 36
Registration date : 04.03.2011

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by rodryguez uto ožu 08, 2011 1:00 am

..ako te netko nazove bodulom samo mu reci koliko ti auto trosi!!!
Wink
rodryguez
rodryguez
Pro

Male Broj postova : 215
Age : 40
Lokacija : rijeka
Registration date : 07.04.2009

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by dottore sri ožu 09, 2011 9:11 pm

zanimljivo kako meni u životu nemože baš ništa ići kako spada... tko zna koliko sam ja vozio u takvim uvjetima...
zamisli, platiš amortizere 7000 kn, a on odluči puknut na muldi.... i imaš sreće što samo jedan vijak drži amortizer...a ja se čudim šta meni auto tako pleše i pizdarije radi na cesti... ajme lud sam ..

dottore
Newbie

Broj postova : 46
Age : 36
Registration date : 04.03.2011

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by rodryguez sri ožu 09, 2011 11:26 pm

wtf!!!

kompica pa kakav si ti to auto kupio???
jel moguce da ti se to desilo???
Sad
rodryguez
rodryguez
Pro

Male Broj postova : 215
Age : 40
Lokacija : rijeka
Registration date : 07.04.2009

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by dottore čet ožu 10, 2011 9:40 am

nije do auta.. do gewindi je.. na muldi se tocno vidi kako je presjecen amortizer, negi nagli mot il rijecka jama ili jedna od rijeckih jama je uzrokovala to.. ali ok, zamjenit ce mi Very Happy

dottore
Newbie

Broj postova : 46
Age : 36
Registration date : 04.03.2011

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by rodryguez čet ožu 10, 2011 2:22 pm

aha,ja sm skomtao da je na autu roknulo.
pas mater,dobro da se nije neko sranje desilo...
rodryguez
rodryguez
Pro

Male Broj postova : 215
Age : 40
Lokacija : rijeka
Registration date : 07.04.2009

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by dottore sub ožu 12, 2011 9:57 pm

wooohooo.. popravljena gewinda, promjenjen ležaj kotača, i naravno, stavljene felge..slike uskoro Very Happy:D:D:D

dottore
Newbie

Broj postova : 46
Age : 36
Registration date : 04.03.2011

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by Sworks ned ožu 13, 2011 7:18 am

bitno da je za 19.03 spreman
Sworks
Sworks
Advanced

Broj postova : 65
Age : 36
Registration date : 08.11.2010

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by rodryguez ned ožu 13, 2011 6:45 pm

..to je najbitnije.
Wink
rodryguez
rodryguez
Pro

Male Broj postova : 215
Age : 40
Lokacija : rijeka
Registration date : 07.04.2009

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by dottore ned ožu 13, 2011 11:47 pm

btw,zaboravio sam nadodat da prodajem i farove origigi sa xenonima (OEM xenon) sa balastima i zaruljama, za 1800 kn i elektromotore iz njihovih origigi farova. tj, trebam elektromotore iz farova za minia, a ne želim ove razbijat il šta već, pa ih relativno povoljno nudim sa svime za 1800 kn i elektromotore koji moraju biti iz minijevih farova Very Happy

dottore
Newbie

Broj postova : 46
Age : 36
Registration date : 04.03.2011

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by M A R I N uto ožu 15, 2011 12:17 am

danas sam bio s dottore - om i mogu reć da je auto bombica, ovo je najjači mini šta sam vidio uživo, ove nove felge su auto digle u nebesa, moraš stavit neke slike da i drugi vide šta je mini Very Happy

M A R I N
Advanced

Male Broj postova : 50
Age : 41
Registration date : 02.10.2010

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by rodryguez uto ožu 15, 2011 12:42 am

...slike!!! Very Happy
rodryguez
rodryguez
Pro

Male Broj postova : 215
Age : 40
Lokacija : rijeka
Registration date : 07.04.2009

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by dottore uto ožu 15, 2011 8:47 pm

da, istina, jučer sam bio s Marinom...mmm kakav komad... Very Happy zaljubio sam se odmah

Nego, stavit ću slike uskoro,malo me drka ovaj imageshack..sere da su slike prevelike lol, tokom večeri ću to riješiti

dottore
Newbie

Broj postova : 46
Age : 36
Registration date : 04.03.2011

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by Leloo uto ožu 15, 2011 8:57 pm

s obzirom koliko je novaca dottore uložio u "maloga", nije čudno da je auto bomba! jedva čekam da ga vidim bounce
Leloo
Leloo
Pro

Female Broj postova : 236
Age : 44
Registration date : 09.01.2009

[Vrh] Go down

Moj MCS R53 :) Empty Re: Moj MCS R53 :)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.